My Favorite Movies


  robertbrown77's Rating My Rating
1
Three Colors: Red (Trois couleurs: Rouge) (1994,  R)
2
Three Colors: Blue (Trois couleurs: Bleu) (1993,  R)
3
Three Colors: White (Trois Couleurs: Blanc) (,  R)
4
The English Patient (1996,  R)
5
The Italian Job (1969,  G)
6
A Good Year (2006,  PG-13)
7
Before Sunrise (1995,  R)
8
Wall Street (1987,  R)
9
The Godfather (1972,  R)
10
The Godfather, Part II (1974,  R)
11
The Godfather, Part III (1990,  R)
12
Gladiator (2000,  R)
13
A Beautiful Mind (2001,  PG-13)
14
Wimbledon (2004,  PG-13)
15
Spider-Man 2 (2004,  PG-13)
16
Spider-Man 3 (2007,  PG-13)
17
Spider-Man (2002,  PG-13)
18
Notting Hill (1999,  PG-13)
19
The Englishman Who Went up a Hill But Came Down A Mountain (1995,  PG)
20
Four Weddings and a Funeral (1994,  R)
21
Clear and Present Danger (1994,  PG-13)
22
K-19: The Widowmaker (2002,  PG-13)
23
Patriot Games (1992,  R)
24
The Patriot (2000,  R)
25
Sharpe's Eagle (1993,  Unrated)
26
Sharpe's Rifles (1993,  Unrated)
27
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
28
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
29
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
30
Casino Royale (2006,  PG-13)
31
The Last Samurai (2003,  R)
32
A Few Good Men (1992,  R)
33
The Firm (1993,  R)
34
Mission: Impossible III (2006,  PG-13)
35
Mission Impossible (1996,  PG-13)
36
Mission Impossible 2 (2000,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments